تیوب لیزر

تیوب لیزر تیوب لیزر از قطعات اصلی و کاربردی دستگاه برش لیزر می باشد که دارای انواع گوناگون با قدرت های متفاوتی می باشد.شرکت partonegaran فروشنده انواع تیوب می باشد.

تیوب لیزر

دستگاه هاي برش ليزر داراي يک تيوب ليزر مي باشند که اصلي ترين قسمت دستگاه ليزري است.از تيوب ها براي نگهداري گاز co2 و ايجاد نور ليزر استفاده مي شود.

جنس تيوب ليزرها از جنس شيشه نسوز است چرا که در هنگام کار ليزرها گرماي زيادي آزاد مي کنند،جنس تيوب را به نوعي قرار داده اند که مقاومت خوبي در مقابل گرما داشته باشد.

تيوب ليزر را به توجه به توان و ابعاد دستگاه ليزر طراحي مي کنند که داراي دو سوراخ در ابتدا و انتهاي تيوب جهت ورود و خروج گاز مي باشد و تيوب را درون همن محفظه شيشه اي قرار مي دهند تا نسبت به گرما مقاوم باشد.

براي خنک کردن تيوب نيز از جريان گاز و يا گردش آب استفاده مي شود.
در اين سيستم ها از آينه هايي استفاده مي شود که معمولا جنس آينه ها از سولفيدروي،گاليوم،طلا،هالوژن ها و… است.از آينه ها براي بالا بردن توان دستگاه استفاده مي شود.معمولا آينه ليزرها را از طلا و ژرمانيوم مي سازند.

نکته بساير مهم در ساخت آينه مورد استفاده در ليزر co2،بايد در سطح رويي پوشش داده شوند و اين آينه ها را در مقابل هم قرار مي دهند تا بوسيله بازتابش و تابش عمل ليزر انجام شود.
براي جلوگيري از پايين آمدن توان ليزر بايد تمام هواي داخل تيوب ليزر کاملا خالي شود و تيوب عاري از هرگونه آلودگي باشد.

انواع تيوب ليزر

دستگاه برش ليزرداراي قطعات مختلفي مي باشد اما اصلي ترين و مهم ترين قطعه دستگاه ليزري تيوب دستگاه مي باشد.چرا که اگر در قسمتي از تيوب ايرادي ايجاد شود و يا توان تيوب افت کند ،بر روي کارايي دستگاه تاثير مستقيم مي گذارد.

تيوب ها داراي عمرهاي مشخص و از پيش تعيين شده توسط کارخانه هاي سازنده آن ها مي باشند.بطور مثال کارخانه رسي عمر تيوب هاي خود را بر 10000 ساعت اعلام نموده اما بايد توجه کرد که با توجه به نوع عمليات حک و برش عمر تيوب مي تواند تغير کند و کاهش يابد.

تيوب ليزر با توجه به نوع دستگاه ليزري و هم چنين فعاليتي که توسط دستگاه انجام مي دهد يعني حک و برش ،در توان هاي مختلف 60w،80w،100w،130w عرضه مي شوند.

تيوب ليزر 60 :
اين براي براي دستگاه هاي کوچک و براي حکاکي مناسب است.

تيوب ليزر 80 w :
با اين توان تيوب مي توان عمليات برش را هم بر روي پارچه و چرم انجام داد.

تيوب ليزر 100 w:
تيوب ليزر 100 w پرکاربردترين و محبوب ترين تيوب ر بازار مي باشد.به اين دليل که توان آن اجازه برش مواد سخت تر و قطورتر را به کاربران مي دهد.به عنوان مثال برش بر روي پلکسي ،چوبو…

تيوب ليزر 130 w:
استفاده اين تيوب ليزر بيشتر در دستگاه هاي صنعتي و سايز بزرگ مانند 130 * 180 و بزرگتر آن است.لازم بذکر است که توان تيوب با طول آن رابطه مستقيم دارد.يعني تيوب 130 وات طول بزرگتري نسبت به تيوب هاي ذکر شده دارد.

در سایت partonegaran.com  و hatchpnc.com همراه ما باشید.

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *